Co ciekawe, wszystkie panie, które malują rzęsy doskonale wiedzą jak trudno powstrzymać się wtedy od instynktownego otwierania ust. Dzieje się tak, ponieważ w ten sposób próbujemy odruchowo powstrzymać mruganie. Choć nieco zabawny, taki sposób okazuje się z reguły niezwykle skutecznym.

Aby nadać swojemu spojrzeniu wyjątkowego charakteru, podkreślić piękno tęczówki i zniewalającą długość rzęs, warto poświęcić odpowiednią ilość czasu i uwagi na wybór tuszu idealnego.

Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób dokonać najlepszego wyboru i na co zwrócić szczególną uwagę, przeczytaj nasze porady.

 

  • Dobierz kolor tuszu do rzęs do swojego typu urody. Jeśli jesteś posiadaczką czarnych lub ciemnobrązowych włosów i masz naturalnie ciemną oprawę oczu, postaw na tusz do rzęs w kolorze czarnym. Właścicielki jasnych włosów i takiej samej oprawy oczu powinny wybrać kosmetyk w kolorze brązowym. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał naturalnie.
  • Jeśli regularnie korzystasz z basenu lub uprawiasz sport, zdecyduj się na wodoodporny tusz do rzęs. Dzięki swoim składnikom, w kontakcie z potem lub wodą kosmetyk nie zostawi na twojej twarzy mało estetycznych smug, nie rozmaże się i nie spłynie. Pamiętaj jednak, że aby go zmyć będziesz potrzebowała specjalnego preparatu do demakijażu.
  • Dobierz tusz do rodzaju rzęs. Wśród dostępnych na rynku tuszów najczęściej spotyka się pogrubiające, wydłużające oraz podkręcające. Niektóre kosmetyki określane są mianem 2 w 1 lub 3 w 1, zapewniając całe spektrum efektów. Jeśli Twoje rzęsy są gęste, ale brakuje im długości, postaw na intensywnie wydłużający rzęsy kosmetyk. Długie lecz rzadkie rzęsy będą wyglądały idealnie, kiedy pociągniesz je warstwą pogrubiającej maskary. Na specjalne okazje wybierz kosmetyk do zadań specjalnych, który sprawi że Twoje spojrzenie będzie naprawdę spektakularne. Szukając tuszu idealnego, koniecznie zwróć uwagę na tusze do rzęs Goldenrose, które są gwarancją doskonałego efektu. Ich niezaprzeczalnym walorem jest również bardzo atrakcyjna, przyjazna dla portfela cena.
  • Oprócz pigmentów tusze do rzęs zawierają również inne substancje, mające na celu osiągnięcie konkretnych efektów. Wśród najpopularniejszych znajdują się: polimery, które nadają elastyczność oraz tworzą na powierzchni rzęs cieniutki filtr, silikony zapewniające łatwiejszą aplikację i rozprowadzenie tuszu oraz woski, dzięki którym Twoje rzęsy będą wyglądały na grubsze, a tusz będzie lepiej do nich przylegał. Szukając tuszu idealnego warto zwrócić uwagę na obecność wymienionych wyżej składników.
  • Jak twierdzą eksperci, rusz do rzęs warto wymieniać co 3 miesiące. Tylko wtedy zapewnimy mu świeżość i osiągniemy oczekiwane efekty. Warto pamiętać również o regularnym myciu szczoteczki. Przynajmniej raz w tygodniu umyj szczoteczkę w wodą z odrobiną mydła. Taki zabieg spowoduje, że usuniesz nadmiar zaschniętego na niej tuszu i zachowasz pierwotny kształt włosia. Czyszcząc szczoteczkę zapobiegniesz również sklejaniu się rzęs i ich nadmiernemu obciążeniu. Unikaj rozrzedzania tuszu aby przedłużyć jego trwałość. Takie działanie sprzyja rozwojowi bakterii.