Używana w odpowiedni sposób potrafi wspaniale podkreślić elementy fryzury, ujarzmić włosy, nadać im pięknego połysku i blasku. Choć może się wydawać, że korzystanie z pianki do włosów nie jest skomplikowane, nawet drobne błędy mogą mieć opłakany skutek w postaci sztywnych, napuszonych włosów, którym daleko do hollywoodzkich fal.

Już teraz poznaj 5 błędów, które możesz popełnić, stosując piankę do włosów:

Pianka do włosów w zbyt dużej ilości

Czasem ciężko jest wyczuć jaka ilość pianki będzie odpowiednia do ułożenia fryzury.

Podpowiadamy - piankę do włosów najlepiej dokładać stopniowo, zaczynając od niewielkiej ilości. Aplikując kosmetyk, kieruj dłoń od końców włosów ku górze. Dzięki takiemu zabiegowi unikniesz zbyt obfitego nałożenia produktu stylizacyjnego przy skórze głowy. Warto także pamiętać, że na suche włosy należy nałożyć mniej pianki niż na włosy wilgotne!

Rozczesywanie włosów z nałożoną pianką

Jeżeli chcesz nałożyć piankę na włosy, powinnaś rozczesać je przed aplikacją kosmetyku a następnie stylizować fryzurę. Fale oraz loki utrwalone przy pomocy pianki źle znoszą rozczesywanie. Po takim zabiegu mogą stracić swój kształt lub nadmiernie się puszyć.

Jeżeli fryzura nie układa się tak, jak tego oczekujesz, zamiast używać szczotki, delikatnie przeczesz włosy palcami.

Nieodpowiednio dobrana pianka do włosów

Częstym błędem, popełnianym przez sporą liczbę kobiet jest używanie nieodpowiedniego rodzaju pianki. Tanie produkty do stylizacji włosów mają w swoim składzie bardzo dużo wysuszających alkoholi, które sprawiają, że włosy są matowe, porowate i szybko się niszczą. Chcąc uniknąć takiego efektu, postaw na profesjonalne pianki do włosów z gamy kosmetyków L’oreal Professionnel!

W zależności od preferencji, możesz wybierać wśród produktów o różnym stopniu utrwalenia, nadających objętość czy podkreślających fale. Zaawansowana technologia, wykorzystana w produktach do stylizacji Tecni Art L’oreal Professionnel zapewni najwyższy poziom satysfakcji i perfekcyjną stylizację, nawet najbardziej wymagającej fryzury.

Słabe utrwalenie

Wiele kobiet boi się, że pianka będzie nadmiernie obciążała ich włosy. Właśnie dlatego wybierają produkty, które za słabo utrwalają fryzurę, przez co po zaledwie kilku godzinach po misternie ułożonej fryzurze nie widać śladu. Decydując się na nowoczesne, profesjonalne kosmetyki do stylizacji osiągniesz spektakularny rezultat bez efektu hełmu. Dodatkowo, takie produkty są bardzo bezpieczne dla włosów – nie powodują przesuszenia, łamliwości czy nadmiernego wypadania.

Niedokładne mycie włosów

Powszechnym błędem jest również niedokładne mycie włosów po zastosowaniu pianki. Mimo, że warstwa kosmetyku pozostająca na włosach jest niemal niewidoczna, nie możesz zapominać o dokładnym umyciu włosów przy użyciu dostosowanego do ich typu szamponu. Nawet najlepszej jakości kosmetyk do stylizacji, pozostając na włosach zbyt długo nie przyczyni się do zachowania ich zdrowia i pięknego wyglądu.