odpowiedz

Kobieta - makler

Usia ten post 17-06-2015 13:49
Witam,
zastanawiam się od jakiegoś czasu, dlaczego tak mało kobiet zajmuje się inwestycjami giełdowymi. Z moich dotychczasowych rozmów z różnymi kobietami wynikają różne powody:
- zbyt duże ryzyko,
- kobiety zarabiające czują się mniej seksi,
- brak wiedzy umożliwiającej podjęcie inwestycji giełdowych.

Mężczyźni z kolei uważają, że inwestycje giełdowe przypominają wojnę i porównują giełdę do armii, w której też jest mało kobiet Uśmiechnięta.

A może niskie (choć ostatnimi czasy rosnące) zainteresowanie kobiet giełdą wynika z jej błędnego obrazu stworzonego właśnie przez mężczyzn? Ślęczenie przed monitorem oraz podejmowanie decyzji graniczących z hazardem, to wszystko sprawia, że obraz inwestycji giełdowych stał się mocno wypaczony.

A co Wy drogie Panie, myślicie na ten temat? Czy któraś z Was zajmuje się inwestycjami giełdowymi?
Ilenka ten post 18-06-2015 18:22
Chociaż oglądam programy giełdowe to jednak obszar wiedzy mnie nadal przerasta. Drugi powód brak funduszy.
Wicia ten post 22-06-2015 19:06
A ja inwestuje regularnie i jak w zyciu raz na wozie raz pod wozem
Wicia ten post 22-06-2015 19:16
A ja inwestuje regularnie i jak w zyciu raz na wozie raz pod wozem. Ale generalnie jestem na plus
Usia ten post 29-06-2015 17:06
A gdybyście miały okazję do nauczenia się inwestowania od kogoś(lub z czegoś) kto umiałby te wszystkie na pozór zawiłe zagadnienia przystępnie wytłumaczyć skusiłybyście się?
svetlana ten post 24-08-2015 19:41
Raczej bym nie skorzystała z takiej oferty.
Elzunia ten post 25-08-2015 15:33
Kobiety są dużo mniej zdolne do ryzyka niż mężczyźni.
Kobieta posiadająca większą sumę myśli na co to wydać, a facet gdzie zainwestować, żeby mieć jeszcze więcej
Jagna1 ten post 23-09-2015 20:53
Zgadzam się z Elzunią- jak dla mnie to za duże ryzyko. Wolałabym zainwestować pieniądze w inny sposób.
Lidka78 ten post 13-10-2015 23:52
A ja się troszkę bawię na giełdzie
Zafascynował mnie kolega w pracy.
Lubię takie ryzyko.
Koreana ten post 26-10-2015 23:30
A ja inwestowałam na giełdzie rok, zrezygnowałam, bo za bardzo mnie wciągnęło, nic innego nie robiłam tylko patrzyłam co się dzieje na giełdzie.
odpowiedz

Strona [ 1 2 >> ] z 2