odpowiedz

Dieta Paleo

Konso34 ten post 20-01-2016 00:14
Co sądzicie o diecie paleo? Podjęłam ten wątek tutaj na forum, bo bardzo mnie zainteresowała i chciałam się dowiedzieć co inni myślą o tym.

Wierzycie w dietę naszych przodków? Bo właśnie dieta paleo na tym się opiera, na menu tych którzy kiedyś polowali, hodowali. Dzięki temu nie było otyli, nie mieli problemów z kondycją, ani chorób serca itp.
W sumie paleo dieta to dieta do ktorej przystosowany jest genetycznie człowiek. Myślicie,że można schudnąć dzięki temu? Znam osobę, która stosuje i schudła wymarzone kilogramy.
Mam nadzieję na zażyłą dyskusję.
Lola34 ten post 12-02-2016 19:13
A co to jest to paleo? Możesz powiedzieć coś więcej? Jakie produkty, w jakich proporcjach, ilościach...
Konso34 ten post 08-03-2016 21:59
uż wyjaśniam  

Dieta paleo to dieta jaskiniowca. Jak twierdzi Loren Cordian, ktory opracowal ten sposob zywienia nasi przodkowie byli szczupli, zdrowi i nie cierpieli na taką chorobę jak otyłość.

Jedli to co upolowali. Podstawą tej diety jest jak najwięcej owoców, warzyw, chudego mięsa. Można jeść tyle ile potrzebuje nasz organizm, aż przestaniemy czuć głód. Unikamy natomiast ziemniaków, makaronu, kaszy, słodyczy rzecz jasna, gazowanego. Zaleca sie również unikać produktów mlecznych (ponieważ przodkowie nie hodowali takiego bydła jak krowa) jednak można jogurty ale naturalne ze świeżymi owocami, masło.

Należy również pić dużo wody, przecierów warzywnych. Można pić herbatę.

Ważne aby jeść jak najmniej przetworzonych produktów - pasztety, konserwy itp.
Mięso najlepiej gotowane albo pieczone, ale bez soli o pieprzu możemy wykorzystać przyprawy ziołowe.

Mam zamiar spróbować

Jak Wam się ona podoba??
odpowiedz

Strona [ 1 ] z 1