odpowiedz

Dieta Cambridge

Viana ten post 06-07-2015 17:32
istoria diety Cambridge sięga roku 1960 kiedy Dr Alan Howard – naukowiec z Uniwersytetu w Cambridge zainteresował się problemem otyłości.Produkty Cambridge zostały stworzone po to, by wspomagać proces odchudzania – mają zastosowanie w dietach o ograniczonej zawartości energii.

Cambridge to dieta ostatniej szansy. Ludzie chudli na niej ogromne ilości kg. Na stronie na start pojawia się zapewnienie:
"Jeśli zdecydujesz się na Program Odchudzania Cambridge, zapewnimy Ci odpowiednią i bezpłatną opiekę podczas całego procesu odchudzania. Konsultant lub dietetyk nauczy Cię zdrowych nawyków żywieniowych i udzieli Ci wsparcia, żeby efekty były trwałe i zadowalające." - mnie to przekonuje.

Cała dieta jest rozpisana w 6 stopniach, a na każdym z nich są gotowe rozpisane przepisy na 7 dni, pełne przepisy na śniadania, obiady, kolacje i posiłki pomiędzy. Do tego mają cały sklad swoich produktow.

przykładowy przepis:

leczo
1/2 małej cukinii (200 g),
1 mała cebula (80 g),
1 mała marchewka (40 g),
1 ogórek kiszony (55 g),
1 1/2 średniego strąka papryki czerwonej (225 g),
2 plastry kiełbasy krakowskiej parzonej (50 g),
1 szklanka soku pomidorowego (250 g),
1/2 łyżeczki oliwy z oliwek (3 g),
2 łyżki ryżu pełnoziarnistego suchego (32 g),
sól ,pieprz, papryka mielona.

Podsmażyć kiełbasę na oliwie, dodać pokrojoną cebulę. Cukinię pokroić w kostkę, paprykę w paski, marchew i ogórka kiszonego zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Składniki połączyć, dodać do podsmażonej kiełbasy i przyprawić. Gotować pod przykryciem ok.10 min. Dodać sok pomidorowy. Podawać z ugotowanym na sypko ryżem.

-------------------------------------------------------------------------------------

Czy ktoś z was stosował tą dietę ? Może się czymś podzielić ? A może ktoś chce o coś pytać? Myślę, że w tym wątku łatwiej będzie zebrać wszystko razem.
Julejka ten post 10-07-2015 15:56
Stosowałam przez 7 dni, da się wytrzymać pod warunkiem , że nie gotuje się dla rodziny lubiącej sobie pojeść i nie mającej wyrozumiałości dla osoby starającej się odchudzić. Ten brak wsparcia spowodował, że porzuciłam dietę. Schudłam 3 kg przez ten tydzień, nie było efektu jo jo bo staram się w dalszym ciągu wyeliminować ze swojego jadłospisu tłuste i słodkie rzeczy.
Kasaful ten post 20-07-2015 14:26
Osobiście, jako absolwentka dietetyki odradzam stosowanie diety Cambridge z jednego prostego powodu - nie jest to dieta odpowiednio zbilansowana, a co za tym idzie z pewnością nie pozostanie neutralna dla naszego zdrowia.

Jak mantrę będę powtarzać, że nie ma diet cud, a już tym bardziej cudownych tabletek.

Jeżeli chcemy schudnąć, musimy się trochę poświęcić. Trzeba zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe. Nie obędzie się również bez aktywności fizycznej.

Najlepszym sposobem jest moim zdaniem wizyta u profesjonalnego dietetyka. Osoba taka rozpisze nam zbilansowaną dietę dostosowaną do naszych potrzeb i upodobań.

Jeżeli ktoś bardzo nie chce iść do dietetyka, bo np. szkoda mu kasy lub czasu, to może sobie w necie kupić gotowy plan zbilansowanej diety o niskim indeksie glikemicznym. Ostatnio się tego porobiło sporo.
Viana ten post 26-08-2015 14:13
No nie mogę zgodzić się z Tobą. Poczytaj o wychodzeniu z diety, o przepisach, które uwzględniają bilans. W moim przypadku ta dieta okazała się trafiona i.. - nomen omen - polecona została własnie przez dietetyczkę.
odpowiedz

Strona [ 1 ] z 1