odpowiedz

Co to jest miłość

Ulek ten post 29-06-2015 17:08
Zastanawiałyście się kiedyś co to jest miłość ??? Czy umiecie słowami skatalogować słowo "miłość" ???
Ja teraz jestem na etapie analizowania tego wszystkiego.
każde uczucie jest inne, bo my jesteśmy inni. Skąd jednak wiemy, że to co czujemy to właśnie jest miłość?
Dla mnie miłość to pragnienie, by osoba przez nas wybrana była szczęśliwa przy jednoczesnym dążeniu do własnego szczęścia. Miłość to bycie w nieustannej podróży, w ciągłym ruchu. Zmieniamy się my, zmienia się nasz ukochany, zmienia się nasza miłość. Dobrze kiedy umiemy ją rozwijać, dobrze kiedy dojrzewa, jaśnieje z czasem, i kiedy wiemy, że nie jest nam dana raz na zawsze. O miłość trzeba dbać codziennie i umieć powiedzieć...kocham cię nie "ZA" ale "POMIMO". Bo miłość jest czymś żywym, czymś wciąż się zmieniającym, czymś bardzo wrażliwym i czułym. Czymś szalenie wymagającym, czymś bardzo niesamodzielnym,bo zależnym co najmniej od dwojga ludzi. Miłość to takie coś, kiedy dwoje ludzi robi straszne głupoty, żeby być ze sobą kilka chwil dłużej. Miłość nie jest zrozumieniem a tęsknotą i złudzeniem bliskości za które oddałabym wszystko. Miłość jest w nas...musimy ją w sobie odkryć i dać jej kwitnąć, bo to wielkie nieznane pokłady energii i siły w nas samych.
Miłość to odpowiedzialność, bliskość, czułość. Miłość to jak ON patrzy, jak się śmieje, jak zakłada kurtkę, jak robimy coś szalonego i zapominamy o całym świecie. I kiedy patrząc na niego, widzę jego roześmiane oczy i czuję jego ciepły dotyk, to wiem, że to moja miłość.
Miłość to jak czujesz się wyróżniona, nawet wtedy kiedy nie jesteś, kiedy czujesz ciągłą obecność tej drugiej osoby w sobie, nawet wtedy kiedy jej nie ma, kiedy czujesz wszystkie kolory świata, nawet te najsmutniejsze.
...Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.Miłość nie zazdrości,nie szuka poklasku,nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,nie szuka swego, nie unosi się gniewem,nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości,lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi ,wszystkiemu wierzy. We wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma... i to jest prawdziwa miłość, bo tak kochać to dopiero sztuka.
Bo miłości nie pyta się skąd przychodzi i po co przychodzi. Wielka, bezinteresowna miłość to dar niebios, i jeśli ma się taką w sercu, to jest się bogatym w uczucia, które są nie do przecenienia. Takiej miłości nie można rozmienić na drobne. Taką miłość trzeba chronić, takiej miłości nie warto utracić przez lekkomyślność, bo jeśli ją stracisz możesz nigdy więcej nie spotkać.
Kochasz jeżeli wszystko co robisz, nawet nieświadomie ukazuje piękno twojej drugiej połowy, kochasz jeśli to uczucie jest po prostu i szczerze bezinteresowne. Kochasz jeśli starasz się pocałować każdą łzę i zatrzymać na zawsze każdy jego uśmiech. Kochasz jeśli nie przeraża Cię jego obraz, jako marudnego staruszka gubiącego okulary i niedosłyszącego na lewe ucho.
Po tylu egzaltowanych i pełnych euforii miłościach i miłostkach wiem też, że miłość potrafi być spokojna, taka pełna ciszy i spokoju.
I to wg mnie jest definicja miłości.
odpowiedz

Strona [ 1 ] z 1